11. 06. 2019

Mercados: Veľké mestské trhoviská s atmosférou a štýlom

Slovo Mercado znamená trh alebo trhovisko a jeho pôvod nájdete v španielčine a portugalčine. Ide o miesta s magnetizujúcou atmosférou, ktoré majú svojich verných zákazníkov a ľahostajné nie sú ani turistom.  Pozrite sa na náš výber týchto unikátnych miest, ktoré dokonca dokázali ovplyvniť atmosféru celého mesta.

 

Mercat Central de València

Trhovisko vo Valencii je jedno z najväčších v Európe, nachádza sa blízko kostola Santos Juanes a bolo postavené v secesnom štýle. Dvojposchodové trhovisko,o rozlohe 8 000 m²ponúka okrem iného aj obchod so suvenírmi, reštaurácie a čerstvé potraviny. Je súčasťou španielskeho kultúrneho dedičstva a má takmer 100 rokov.

 

Mercado Central de Santiago

V hlavnom meste Čile je historická budova z roku 1872, ktorá bola postavená po tom, ako bolo námestie Plaza del Abasto zničené požiarom. Stačí nájsť ulicu 21 de Mayo 816 a uvidíte rušné miesto plné čerstvých potravín, cukrární, obchodov s alkoholom, s rybami, syrom a mliečnymi produktami a mnoho iného.

 

Mercado Jamaica

Verejné trhovisko s dlhoročnou tradíciou, postavené v roku 1950 v Mexico City, je známe pre množstvo kvetov a rastlín, ktoré sú tu k dipozícii, sa nachádza na juhovýchod od historického centra mesta. Okrem množstva obchodov so suvenírmi a potravinami si môžete vybrať z približne 5 000 rôznych druhov kvetov. Len pre zaujímavosť, Jamaica v španielčine znamená ibištek. 😊

 

The Mercat de la Boqueria

Mestský trh v Barcelone je známy pod menom Mercat de San Josep a nachádza sa na bulvári Las Ramblas. Je ideálnym miestom na nákup ovocia a zeleniny a v posledných rokoch sa teší veľkej obľube turistov. Toto trhovisko je jedným z najnámejších miest v Barcelone a prechádzať sa na ňom budete pomedzi približne 300 stánkami.

 

Mercado de San Miguel

Za svojich 100 rokov sa tento trh v Madride stal jedným z hlavných svetových gastro trhov. Ľudia z celého sveta sem prichádzajú ochutnať všetky druhy španielskych jedál a sladkostí. Trhovisko sa nachádza na Plaza de San Miguel a je celoročne prístupné.

 

Mercado do Bolhão

Trhovisko v Porte bolo postavené v roku 1914. Nachádza sa v samom srdci centra mesta a za svojimi múrmi skrýva esenciu celého mesta. Trh sa špecializuje najmä na mäso, ryby, ovocie a zeleninu. Okrem čerstvých produktov a typických výrobkov trhovisko ponúka aj množstvo tradičných obchodov s autentyckými suvenírmi. Ak sa rozhodne navštívíť toto obľúbené portugalské mesto, určite sa tu zastavte.

Staňte sa súčasťou miesta, kde trh s čerstvými a lokálnymi produktami tvorí atmosféru a denne ho navštívia desiatky tisíc návštevníkov.

Sme si vedomí, že prítomnosť takéhoto trhu na Stanici Nivy sľubuje nepretržitý tok nových ale aj verných a vracajúcich sa zákazníkov. Miesto s vysokým potenciálom, ktoré kombinuje autobusovú stanicu s trhoviskom, nákupným centrom a krásnou zelenou strechou, je ideálnym miestom pre váš biznis.

Ak chcete získať dašie informácie, prípadne máte záujem o prenájom priestorov na Stanici Nivy, kontaktujte nás na adrese retail@hbreavis.com.

Zdieľať článok na sociálnych sieťach

ZHRNUTIE

Prečo
Stanica Nivy

  • Top koncept a dizajn

  • Tržnica a zelená strecha

  • Budúce centrum mesta

  • Rýchlo sa rozvíjajúci trh

  • Obrovská návštenosť

  • Silný partner a prestížni architekti

Kontaktuje nás

Kontaktujte
nás

Head of Retail Leasing

Igor Valent
igor.valent@hbreavis.com

Všeobecné otázky

retail@hbreavis.com

Stiahnite
si brožúru

Chcete vedieť viac? Stiahnite si brožúru Stanice Nivy, v ktorej sa dozviete viac o tom, prečo by ste si mali otvoriť prevádzku práve tu.

Stiahnuť