04. 05. 2020

V období zmien reaguje Stanica Nivy flexibilne

Dnes asi nenájdeme biznis, ktorý by súčasnou situáciou nebol ovplyvnený. V posledných týždňoch bola pre nás prvoradá najmä ochrana verejného zdravia. Implementovali sme mnohé opatrenia na viacerých úrovniach. Na stavbách, v našich vlastných kanceláriách či v priestoroch našich budov, ktoré spravujeme. Urobili sme tak naprieč všetkými šiestimi trhmi, na ktorých pôsobíme. Zdravie našich zamestnancov, zamestnancov našich nájomcov a obchodných partnerov je pre nás absolútnou prioritou.

Pandémia COVID-19 zasiahla do našich životov a biznisu nepredvídateľným spôsobom a špeciálne maloobchodné prostredie začalo beh na dlhú trať plnú prekážok. V HB Reavis v súčasnosti pracujeme na tom, aby sme ako firma vedeli čo najlepšie reagovať na vzniknutú ekonomickú situáciu. Na trhu pôsobíme viac ako 26 rokov a prešli sme si teda mnohými trhovými cyklami. Vieme preto, aké ďalšie kroky nás v najbližšom čase čakajú. Našou prioritou je udržať v behu čo najväčšie množstvo projektov a aktivít, aj keď v utlmenom režime, aby sme mohli toto náročné obdobie preklenúť a opäť sa vrátiť do rovnováhy.

V období zmien reaguje Stanica Nivy flexibilne

Spoločne si dnes kladieme mnohé otázky, na ktoré nikto stále nepozná jasné odpovede. Ako dlho bude trvať táto situácia? Kedy sa dokážeme vrátiť do života, aký sme poznali predtým? S našimi nájomcami sme neustále v kontakte a počúvame o výzvach, problémoch a ťažkých rozhodnutiach, ktorým denne čelia. Našou prioritou je uľahčiť nájomcom situáciu do maximálnej možnej miery.

„Záver roka 2020 mal byť pre nás oslavou mnohoročnej práce. Otvorením tohto multifunkčného projektu a privítaním prvých zákazníkov, sme mali zmeniť tvár Bratislavy a predstaviť jedinečný verejný priestor určený pre cestovanie, nákupy a relax. S ohľadom na dopady pandémie a opatrenia štátu sa možným termínom otvorenia Stanice Nivy stáva jar 2021, kedy bude projekt stavebne pripravený. Ďalej už bude veľa záležať od toho, ako sa zotaví retailové prostredie. My sme, samozrejme, pripravení, vyjsť našim nájomcom maximálne v ústrety.“

René Popík, CEO spoločnosti HB Reavis Slovakia

#smevtomspolu #spolutozvladneme

Novinky z najväčšieho staveniska v strednej Európe

Stanica Nivy sa mení každým dňom aj napriek súčasnej situácii. Dokončené boli všetky oceľové konštrukcie, ktorých je dnes viac ako 4 000 ton. Stavba je takmer uzavretá, svetlíky, vďaka ktorým budú priestory plné prirodzeného denného svetla, sú dokončené a strešný plášť ukončený na 95 %. Na streche už prebiehajú práce spojené s budovaním oddychových zón.

Všetky vzduchotechnické jednotky sú už osadené, prebieha ich zapájanie rovnako ako práce na rozvodoch vnútorných inštalácií.

V interiéroch sú vnútorné priečky hotové na 70 %, začali sme klásť podlahy v pasážach, montovať podhľady a sklené zábradlia.

Stanica Nivy vo výstavbe, apríl 2020

COVID–19: Opatrenia na stavbe Stanica Nivy

Opatrenia na ochranu verejného zdravia sme implementovali začiatkom mesiaca marec, čiže ešte v predstihu pre tými národnými. Tieto opatrenia sú v platnosti a realizácii dodnes, niektoré z nich idú nad rámec odporúčaní zo strany Úradu verejného zdravotníctva SR.

Opatrenia sme implementovali na viacerých úrovniach, v budovách, v našich kanceláriách a na našich stavbách. Zdravie našich zamestnancov a zamestnancov našich nájomcov a obchodných partnerov je pre nás absolútnou prioritou. Situáciu samozrejme priebežne vyhodnocujeme a poskytujeme plnú súčinnosť všetkým našim partnerom.

Na stavbách bol zriadený špeciálny režim pre ochranu verejného zdravia. všetkým, ktorí sa na stavenisku pohybujú, boli poskytnuté ochranné pomôcky ako rúško a rukavice, a bolo prijaté nariadenie o ich povinnom nosení. Dodržiavanie týchto pravidiel kontrolujeme prostredníctvom BOZP koordinátorov a bezpečnostnej služby.

Pokračujeme v meraní telesnej teploty a pri vstupe na staveniská sme osadili špeciálny kontajner s hygienickým vybavením a teplou vodou. Zvýšili sme intenzitu čistenia a dezinfekcie. Prebehla aj kompletná dezinfekcia priestorov zázemia staveniska, kde okrem toho trikrát denne dezinfikujeme aj všetky dotykové plochy.

Špeciálny režim platí aj pre logistiku a zásobovanie stavby. Dodávky riadime pomocou rezervačného softvéru a sprísnili sme aj opatrenia pre dopravcov.

Zdieľať článok na sociálnych sieťach

ZHRNUTIE

Prečo
Stanica Nivy

  • Top koncept a dizajn

  • Tržnica a zelená strecha

  • Budúce centrum mesta

  • Rýchlo sa rozvíjajúci trh

  • Obrovská návštenosť

  • Silný partner a prestížni architekti

Kontaktuje nás

Kontaktujte
nás

Head of Retail Leasing

Igor Valent
igor.valent@hbreavis.com

Všeobecné otázky

retail@hbreavis.com

Stiahnite
si brožúru

Chcete vedieť viac? Stiahnite si brožúru Stanice Nivy, v ktorej sa dozviete viac o tom, prečo by ste si mali otvoriť prevádzku práve tu.

Stiahnuť